2019 m. sausio 31 d. Vinco Krėvės-Mickevičiaus memorialinis butas-muziejus, bendradarbiaudamas su Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejumi, pakvietė į susitikimą su filosofu ir rašytoju Arvydu Juozaičiu. Susitikimas įvyko Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje (Vilniaus g. 41, Vilnius).

Popietės svečias – Arvydas Juozaitis – pristatė savo publicistikos darbų rinkinį „Tėvynės tuštėjimo metas. 2000–2017 metai“ (Vilnius: Alma littera, 2018), apimantį septyniolika pastarųjų Lietuvos valstybingumo istorijos metų. Tai savotiška dviejų dešimtmečių Lietuvos gyvenimo įvykių kardiograma. „Be Jono Avyžiaus „Sodybų tuštėjimo meto“, šio knygos pavadinimo net nebūtų. Tuštėjant sodyboms, žmonės vėl sueina į tuos pačius Lietuvos miestus ir miestelius, o Tėvynės tuštėjimo metas yra daug baisesnis reiškinys… Lietuva turi būti čia! Juk tada, kai Lietuva čia užges, globalios Lietuvos neliks tą pačią dieną“, – teigia Arvydas Juozaitis.

Susitikimo metu taip pat buvo parodytas vaizdo siužetas iš Jono Vaitkaus režisuoto spektaklio „Širdis Vilniuje“, pastatyto pagal Arvydo Juozaičio istorinį tragifarsą. Pagrindinius vaidmenis sukūrė ir atliko aktoriai Gediminas Storpirštis ir Aleksas Kazanavičius. Paskui lankytojai turėjo galimybę užduoti klausimus Arvydui Juozaičiui ir padiskutuoti su juo apie naujojo Valstybės šimtmečio pradžią bei Lietuvos ateitį.

Juozo Valiušaičio plakatas (Nr. 1) ir Vinco Krėvės-Mickevičiaus muziejaus nuotraukos (Nr. 2–13).

Muziejus

Vinco Krevės - Mickevičiaus

memorialinis butas - muziejus

Tauro g. 10-1, Vilnius