Aušra Kleizaitė gimė Kaune, mokėsi Juozo Naujalio vidurinėje mokykloje, studijavo Vilniaus Dailės Akademijos Kauno dailės institute. Nuo 1998 m. aktyviai dalyvauja meno parodose Lietuvoje ir užsienyje, yra surengusi daugiau nei penkiolika autorinių parodų. Žinoma ekspresyviais piešiniais, tyrinėjančiais Rytų ir Vakarų kultūrų susikirtimus; koceptualiosios tekstilės kūrėja.

***

Šioje improvizuotoje parodoje dalinuosi tokiu Indijos skoniu, kokį jaučiu pati. Šimtu procentų nuoširdžiai, be perdėto planavimo, perdėm sureikšminto eksponavimo. Man svarbus įspūdis, bandymas atkurti skonį ir ritmą. Rodau piešinius, sukurtus Indijoje ir grįžus iš jos, „sketch’us“ iš dienoraščių, Indijos genčių tekstilę, papuošalus, įvairius kelionėse surinktus daiktus, kurie mane įkvėpė. O ir ekspozicijos vieta ypatinga. Muziejus – daiktų, atspindinčių istoriją ir patirtis, saugykla. Mes juk esame patirčių muziejai savimi, turtingiausios galerijos, kupinos gražiausių kūrinių. Dar stipriau – butas-muziejus. Tai yra labai intymu. Todėl rodau Orisos genčių tekstilę. Juk tekstilė yra tai, su kuo mes taip intymiai susieti, nuo ryto iki vakaro, pernakt, nuo gimimo iki mirties. Šios parodos audinys išaustas patirčių siūlais.

Pasičiupau žodį „skonis“ pavadinimui tik todėl, kad šioje Azijos šalyje visko daug. Tiek daug! Daug spalvų, saulės, žmonių, gyvūnų, gamtos, muzikos, meno, draugų. Daug istorijos, daug kultūros – ir dar daugiau jų sluoksnių.

Taip norisi pasidalinti Indijos skoniais, kurie tokie įvairūs – nuo lengvo, salsvo, šilto pieno su šafranu, nuo saulės geltoniu saldžiai terpentinuoto mango, nuo klampaus „čiajaus“ su kardamonu iki aštriausių čili pipirų, iki amlos, kuri tokia karti, kad galų gale tampa saldi. Nuo imbieru kvepiančių namų Keraloje iki dieviško tyrumo oro Asame, su kartais prasklendžiančiais tarpusavyje ir persikeičiančiais smilkalų bei juodos arbatos aromatais.

Taip norisi pasidalinti tuo, ką Indijoje pavyko pamatyti stebuklingo – kas yra taip gražu, kad iš laimės išspaudžia ašaras, kas gali atrodyti taip baisu, kad įmanoma sustingti metų metams, kas yra šviesmečius kartų daugiau nei kelionių agentūrų siūlomas „auksinis trikampis“.

WWW.AUSRAKLEIZAITE.COM

Muziejus

Vinco Krevės - Mickevičiaus

memorialinis butas - muziejus

Tauro g. 10-1, Vilnius