Jau ketvirtąjį kartą muziejus dalyvavo Lietuvių kalbos dienoms paminėti skirtų renginių programoje. 2019 m. kovo 8 d. įvyko kūrybos vakaras „Dainuok, širdie, gyvenimą! Su Salomėja ir apie Salomėją“, skirtas artėjančioms 115-osioms Poetės gimimo metinėms.

Poetinę muzikinę programą vakaro svečiams padovanojo solistė ir aktorė Skaidra Jančaitė. Renginyje taip pat svečiavosi naujausio biografinio romano apie Salomėją Nėrį „Padai pilni vinių“ (Vilnius: Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2019) sumanytoja ir autorė Aldona Ruseckaitė. Ištraukas iš šios knygos skaitė Virgilijus Kubilius. Rašytoja Aldona Ruseckaitė teigia: „Aš pati, parašiusi šį tekstą, jaučiuosi beveik atradusi tiesą.“ Knygą buvo galima įsigyti renginio metu.

Kūrybos vakarą užbaigė Pilaitės mėgėjų teatro trupės aktorės – Dalia Tarailienė ir Liudgarda Čepienė. Jos suvaidino kelias scenas iš spektaklio „Mano vardas – Lietuva. Moterys Lietuvos istorijoje“ (rež. Dalia Tarailienė).

Šiuo renginiu Vinco Krėvės memorialiniame muziejuje buvo paminėta Tarptautinė moters diena ir Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 29-osios metinės. Švęskime laisvę, švęskime gyvenimą!

Juozo Valiušaičio plakatas (Nr.1) ir Vinco Krėvės-Mickevičiaus muziejaus nuotraukos (Nr.2–16).

Muziejus

Vinco Krevės - Mickevičiaus

memorialinis butas - muziejus

Tauro g. 10-1, Vilnius