Gedimino sostinės Vilniaus 700-ąją sukaktį kviečiame pasitikti Vinco Krėvės-Mickevičiaus memorialiniame bute-muziejuje, įsikūrusiame Tauro kalno papėdėje (Tauro g. 10-1, Vilnius). Šventinė popietė įvyks 2023 m. sausio 21 d., šeštadienį, 16 val. Jūsų lauks susitikimas su dviem kūrėjais – fotodailininku Juozu Valiušaičiu ir architektu Audriumi Karaliumi.

Juozas Valiušaitis pristatys fotografijų parodą „Nugrimzdusis Vilnius“ ir parodys tris savo sukurtus trumpametražius fotofilmus – „XIX a. Vilnius“, „Laikų dugne“ ir „Miesto patekėjimas“, kuriuose išvysite pirmųjų miesto fotografų – Juozapo Čechavičiaus ir Jano Bulhako Vilnių, taip pat Mikalojaus Konstantino Čiurlionio vizijas ir XXI a. pradžios miestą. Dokumentinėje ir poetinėje fotoesė skambės Čiurlionio muzika ir liaudies dainos, atliekamos Evaldo Vyčino, Rugiaveidės ir Dianos Anevičiūtės.

Audrys Karalius kvies vilniečius ir miesto svečius įdėmiau patyrinėti Gedimino sostinės Vilniaus kraštovaizdį bei architektūrą ir prisiminti tuos, kurie kūrė šį miestą.

Renginio metu taip pat galėsite pamatyti ir pavartyti prieš šimtą metų išleistą leidinį – oda įrištą albumą su Kazio Binkio dedikacija Vilniui, senosiomis miesto fotografijomis, graviūromis ir dailininkų paveikslais.

Šis renginys yra nemokamas ir priklauso Vilniaus memorialinių muziejų direkcijos renginių ciklui „Atminties alėja“.

Švęskime drauge!

„Facebook“ renginio nuoroda: https://www.facebook.com/events/718131223356204/

V. Krėvės-Mickevičiaus memorialinio buto-muziejaus kontaktai:
(8-5) 262 01 48
kreve.vilnius@gmail.com