2022 m. balandžio 12 d. Vinco Krėvės-Mickevičiaus memorialiniame bute-muziejuje (Tauro g. 10-1, Vilnius) įvyko renginys „Platus žvilgsnis į XX a. pirmos pusės Vilniaus architektūrą“, kuriuo buvo užbaigtas kultūros vakarų ciklas „Profesorių namai po mikroskopu: Tauro 10 istorijos“.

Renginyje svečiavosi Vilniaus senamiesčio atnaujinimo agentūros architektė JŪRATĖ RAUGALIENĖ, kuri savo vaizdingais pasakojimais „pavedžiojo“ lankytojus po Vilniaus senamiestį, supažindindama juos su XX a. pirmos pusės architektūra ir jos stiliais.

Architektūrinio ir kultūrinio paveldo puoselėtojas ROKAS MIKŠIŪNAS pristatė savo naujausią kūrinį – Tauro gatvės 10-ojo namo 3D maketą, kurį sukonstravo iš „Lego“ kaladėlių. Šis gyvenamasis namas, kuriame veikia du memorialiniai butai-muziejai, yra puikus Vilniaus tarpukario modernizmo architektūros pavyzdys (architektas Mozė Cholemas, 1936–1938 m.).

Gedimino sostinės Vilniaus 700-ojo jubiliejaus belaukiant Vinco Krėvės muziejuje taip pat buvo atidaryta fotografijų paroda „Vilnius tada ir dabar. Iš Juozapo Čechavičiaus ir Sauliaus Kvietkos kolekcijų“. Parodoje atsiveria Vilnius iš laiko perspektyvos ir iš paukščio skrydžio, dialoguoja dabartis su praeitimi, spalvotoji ir juodai balta fotografija. Parodą pristatė fotomenininkas SAULIUS KVIETKA.

Pastarasis renginys yra Vilniaus memorialinių muziejų direkcijos projekto „Vilniaus namų ir butų istorijos“, dalinai finansuojamo Vilniaus miesto savivaldybės, dalis.

Plakatų kompozicijos – Ieva Šataitė (Nr. 1), Juozas Valiušaitis (Nr. 4). Meninės fotografijos – Juozapas Čechavičius (Nr. 2, 20), Saulius Kvietka (Nr. 3, 21). Dokumentika – Wikipedia (Nr. 5), Saulius Kvietka (Nr. 6), Lietuvos centrinis valstybės archyvas (Nr. 7), Vinco Krėvės-Mickevičiaus memorialinis butas-muziejus (Nr. 8–19).