Vinco Krėvės-Mickevičiaus memorialinis muziejus, atstovaudamas tautinių kūrinių rašytoją, literatūros klasiką Vincą Krėvę, atveria dailininko Tautvilo Rinkevičiaus plakatų parodą tautine tema „Lietuvos laiko estafetė“, skirtą Valstybės istoriniams įvykiams pažymėti.

Apie parodos autorių:

Esu Tautvilas Rinkevičius, gimiau 1949-10-03 Kaune, lietuvis. 1969 m. baigiau Kauno Juozo Naujalio vidurinę meno mokyklą, įgydamas  tapybos specialybę. 1979 m. baigiau Kauno dailės institutą (Vilniaus dailės akademijos (VDA) padalinys), įgydamas dekoratyvinės dailės dailininko-architekto diplomą. Dirbau dizaineriu: firminio stiliaus darbai įstaigoms ir organizacijoms, laikraščių ir žurnalų maketavimas, prospektų, diplomų, plakatų projektavimas.

Pastarąjį dešimtmetį susidomėjau Lietuvių tautos simbolika. Šiam kūrybiniam žingsniui mane paskatino Konfucijaus frazė – PASAULĮ VALDO SIMBOLIAI, O NE ŽMONĖS IR ĮSTATYMAI. Supratau, kad kol dar turime savo žemę, kalbą – privalome gyventi TAUTOS dvasinėje atmintyje, kultūroje, pavelde. Stebėdamas savo kūrybingumo vaisius, dėkoju visatos apvaizdai, kad manyje paliko garbingumo ir žmoniškumo pradus, kuriuos atskleidžiu per patriotizmą, tautinį sąmoningumą, dvasingumą ir pilietišką orumą. Tikiuosi, kad ir man duota pajausti gamtos grožį, vertybes, pasaulį ir amžinus žmogaus gyvenimo dėsnius.

Kviečiame! Paroda nemokama ir Vinco Krėvės-Mickevičiaus memorialiniame bute-muziejuje (Tauro g. 10-1, Vilnius) veiks iki spalio 30 d.

Parodos fragmentas


Vinco Krėvės - Mickevičiaus

memorialinis butas - muziejus

KONTAKTAI

Adresas: Tauro g. 10-1, Vilnius 01114

Muziejaus lankymas: nuo 10 val. iki 17.15 val.

Tel.: (8 ~ 5) 262 01 48

Muziejaus vadovo tel.: +370 678 83 644

El. Paštas: info.kreves@vilniausmuziejai.lt

Facebook: fb.com/krevesmuziejusvilnius

Muziejus lankomas nemokamai