2021 m. rugsėjo 16 d. Vinco Krėvės-Mickevičiaus memorialiniame bute-muziejuje (Tauro g. 10-1, Vilnius) įvyko vienas iš jaunųjų rašytojų ir dailininkų kūrybos festivalio „LITERATŪRINĖS SLINKTYS“, šiemet švenčiančio dešimties metų jubiliejų, renginių – jaunųjų Sakartvelo poetų antologijos „AIDINTYS“ sutiktuvės.

Knygos pristatymo vakare dalyvavo jaunieji poetai iš Sakartvelo – NIKA LAŠCHIJA ir GIORGIS ŠONIJA, taip pat svečiai iš Sakartvelo ambasados Lietuvoje – ponia SALOMĖ VEKUA ir ponas GIORGIS KOBACHIDZĖ. Renginį vedė poetė ir vertėja GRETA AMBRAZAITĖ.

Naujoji knyga prakalbina Lietuvai artimo, tačiau literatūriškai vis dar gana menkai pažįstamo Sakartvelo jaunuosius kūrėjus, pristatydama jų drąsius poetinius ieškojimus. Vertėjų Gretos Ambrazaitės ir Dominyko Norkūno parengta rinktinė lietuvių skaitytojams leis iš arčiau pažvelgti į 1986–1995 m. gimusių autorių kartos poeziją, kurioje savitai reflektuojamos šalies kultūrinės bei socialinės realijos, kasdienybės pulsas, dabarties ženklai, prasmės klausimai.

Mintys iš GRETOS AMBRAZAITĖS įvadinio straipsnio „ŽODIS. BALSAS. AIDAS“

Užsienio poezijos rinktinės lietuvių kalba pasirodo palyginti retai, o jaunosios kartos poetų – dar rečiau. Tad antologija „Aidintys“ yra pirmoji jaunųjų užsienio šalies poetų rinktinė, išleidžiama Lietuvoje atkūrus nepriklausomybę.

Dvikalbės rinktinės pavadinimas „Aidintys“ pažymi, kad šių poetų balsai yra stiprūs – jie išraiškingai skamba ne tik kalnuotame Sakartvele, bet jau dabar nuaidi gerokai toliau už jo ribų. Tiek kiekvienas atskirai, tiek ir visi bendrai – kaip savo šalies literatūroje jau įsitvirtinusi kūrėjų karta.

Lietuvių skaitytojams kartvelų eilėraščius bus įdomu skaityti ne vien iš literatūrinės, bet ir iš kultūrinės perspektyvos. Tegu ši pažintis bus maloni ir turininga.

Roko Bagočiūno (Nr. 1–2, 4, 7–9, 15), Vinco Krėvės-Mickevičiaus buto muziejaus (Nr. 3, 10–11, 13, 16–17), taip pat knygos viršelių (Nr. 5–6) ir atlankų (Nr. 12, 14, 18) nuotraukos.

Vinco Krėvės - Mickevičiaus

memorialinis butas - muziejus

KONTAKTAI

Adresas: Tauro g. 10-1, Vilnius 01114

Muziejaus lankymas: nuo 10 val. iki 17.15 val.

Tel.: (8 ~ 5) 262 01 48

Muziejaus vadovo tel.: +370 678 83 644

El. Paštas: info.kreves@vilniausmuziejai.lt

Facebook: fb.com/krevesmuziejusvilnius

Muziejus lankomas nemokamai