Muziejuje vykdome nemokamas edukacines programas. Šalia edukacinių programų aprašų pateikiame rekomendacijas pagal amžiaus grupes, tačiau užsisakyti galite bet kurią patinkančią programą! Užsiėmimų trukmė gali būti derinama.

Dėl ribotos muziejaus patalpų erdvės vieno užsiėmimo metu priimame iki 25 lankytojų!


Vinco Krėvės muziejaus vizionieriai svečiuose pas Vincą Mykolaitį-Putiną 

5-10 klasių moksleiviams

Interaktyvi edukacinė programaKrivūlė Krėvei. Sudėliok, surask, sužinok!“

Atvykę į muziejų gausite rinkinukus su skirtingomis dėlionėmis, kurias turėsite sudėti. Kiekvienoje iš jų bus pavaizduotas vienas muziejaus eksponatas. Reikės surasti jų tikrąją vietą ekspozicijoje, kuri sutaps ir su ieškomo interaktyviojo papildytosios realybės taško vieta. Naudojant muziejui sukurtos mobiliosios programėlės „Daugiau nei matai“ papildytosios realybės funkciją per atsivėrusius tekstus, fotografijas, garso ir vaizdo įrašus susipažinsite su V. Krėvės gyvenimu ir kūryba virtualiai-gyvai. Trukmė 1 val.

7-12 klasių moksleiviams

„Profesorių namo – Tauro g. 10 – įžymybių istorijos“

Užsiėmimo metu susipažįstama su Tauro g. 10 namo istorija (nuo 1940 m.) ir įžymiaisiais gyventojais. Pradedame trumpu pasakojimu apie namo architektūrą, Tauro gatvės ir Tauro kalno pavadinimų kilmę, rodomos archyvinės fotografijos. Edukatorius trumpai pristato įžymius namo gyventojus, skaitomi to laikmečio liudininkų atsiminimai.

Vėliau vyksta darbas grupėse – „namo statyba“. Kiekvienas užsiėmimo dalyvis gauna vieno buto „sieną“ – kaladėlę, ant kurios užrašytas faktas, susijęs su kuria nors viena Tauro g. 10 namo įžymybe. Kaladėlės yra skirtingų spalvų, dalyviai turi surasti savo porininkus pagal spalvą. Suradus savo grupeles, atskiros kaladėlės sujungiamos į vieną „butą“. Kiekviena grupelė perskaito savo faktus ir iš pateikto įžymių gyventojų sąrašo bando atspėti, kam priklausė butas. Užsiėmimas baigiamas bendra diskusija su edukatoriumi. Trukmė – 45 min.

„Krėvės pėdsakai Kaspijos pakrantėje“

Filmo „Azerstano šalis“ (rež. Aida Ismailova ir Bronius Slavinskas, trukmė 35 min.) peržiūra ir teminė ekskursija apie Krėvės gyvenimą ir veiklą Baku mieste. Supažindiname su kita kultūra, islamo religija, skamba azerų tautinė muzika – aktualizuojama senoji persų kultūra. Pristatomas XII a. persų poetas Nizami, gyvenęs Baku bei jo įtaka Vakarams. Trukmė 1 val.

10-12 klasių moksleiviams ir suaugusiems

„Meilė ir politika“

Jaunojo Krėvės įsimylėjimo istorija ir jo meilė tėvynei, pasireiškusi kūryboje ir visuomeninėje bei politinėje veikloje. Pristačius dramos „Skirgaila“ parašymo aplinkybes ir siužetą, rodomi H. Vancevičiaus režisuoto spektaklio scenų įrašai. Atsiskleidžia Lietuvos kunigaikščio Skirgailos ir jauno kryžiuočių riterio Kelerio didvyriškumas ir tragiškumas atsidūrus pasirinkimo situacijoje tarp meilės, garbės ir politinių interesų. Kartu su dramos personažais ieškosime išeičių iš kebliausių asmeninės ir tautos istorijos situacijų. Skambės autentiškas Krėvės kalbos „Žodis Lietuvai“ įrašas. Trukmė 1 val.

„Gaivi Oriento versmė“

Pristatome autentiškus eksponatus, atsivežtus iš Azerbaidžano sostinės Baku, kur Krėvė praleido savo jaunystės metus. Pasiskirstę vaidmenimis, lankytojai turi galimybę perskaityti Krėvės apysakos „Pratjekabuda: šventųjų Gango vilnių pasaka“ fragmentą, kuris įves į specialiai šiai edukacinei programai sukurtą vaidybinį filmą „Daivų keliais“ (rež. Gediminas Sederevičius, 30 min.) Trukmė 1 val.

„Išlieka tik kovojanti valia…“

V. Krėvė pristatomas kaip vienas iš Klaipėdos sukilimo organizatorių. Interpretuojama jo drama „Šarūnas“ – galėsime atpažinti didvyriško Dainavos kunigaikščio Šarūno gyvenimo epizodų atsikartojimą paties rašytojo gyvenime, kai jis, humanitaras, išrenkamas Šaulių sąjungos pirmininku (1922-1924 m.) Nagrinėjami V. Krėvės atsiminimai bei straipsniai apie Klaipėdos sukilimo organizavimą bei jo vaidmenį. Užbaigiama kompozitoriaus J. Gruodžio muzika, sukurta dramai „Šarūnas“. Trukmė 1 val.

„Kinas kaip edukacija“

Vaidybinio filmo su fantastikos elementais „Airan: dievų keliai“ (rež. Ruslanas Korostenskis, trukmė 45 min.), sukurto Krėvės apysakos „Pratjekabuda: šventųjų Gango vilnių pasaka“ motyvais, peržiūra bei teminė ekskursija. Kalbama apie ukrainiečių režisieriaus gabumus perskaičius Krėvės kūrinius „Raganių“, „Šiaudinės pastogės“ apsakymus, „Pratjekabudą“ transformuoti mūsų tautinę klasiką ir sukurti filmą apie dabartį. Trukmė 1 val.

Kaip alternatyvą muziejuje vykstančioms edukacinėms programoms, siūlome ir virtualių viktorinų ciklą „Pagalvok, paspėliok, pasitikrink!“. Daugiau: https://krevesmuziejus.lt/muzijeus-kviecia-i-virtualiu-viktorinu-cikla-pagalvok-paspeliok-pasitikrink/

Vinco Krėvės - Mickevičiaus

memorialinis butas - muziejus

KONTAKTAI

Adresas: Tauro g. 10-1, Vilnius 01114

Muziejaus lankymas: nuo 10 val. iki 17.15 val.

Tel.: (8 ~ 5) 262 01 48

Muziejaus vadovo tel.: +370 678 83 644

El. Paštas: info.kreves@vilniausmuziejai.lt

Facebook: fb.com/krevesmuziejusvilnius

Muziejus lankomas nemokamai