Romantinės poezijos ir muzikos vakaras
VINCO KRĖVĖS 140-OSIOMS GIMIMO METINĖMS PAMINĖTI

2022 m. spalio 28 d. Vinco Krėvės-Mickevičiaus memorialinis butas-muziejus (Tauro g. 10-1, Vilnius) pakvietė vilniečius ir miesto svečius į romantinės poezijos ir muzikos vakarą „GYVENIMO SKEVELDROSE…“, kuriame paminėjo iškilaus dzūko bei lietuvių literatūros klasiko 140-ąsias gimimo metines ir pradėjo 25-uosius savo kūrybinės bei kultūrinės veiklos metus.

Kartu su maestro RIMANTU VAITKEVIČIUMI vakaro dalyviai mintimis ir širdimi nusikėlė į Vinco Krėvės kūrybinio kelio pradžią ir į rašytojo jaunystės metus – besiklausant ankstyvosios romantinės poezijos, ėmė ryškėti kūrėjo dvasinis konfliktas su bažnyčia ir Dievu, prometėjiškas užsiangažavimas ir skausmas dėl trapių žmogaus jėgų siekiant aukštesniųjų tikslų. Literatūrinėje muzikinėje kompozicijoje skambėjo Frederiko Šopeno, Mikalojaus Konstantino Čiurlionio, Edvardo Grygo ir Olivjė Mesiano muzika.

Vakaro svečiai taip pat turėjo puikią progą pirmieji išvysti knygos ženklo konkurso laureatų ir dalyvių mažosios grafikos kūrinių kolekciją parodoje „EX LIBRIS VINCUI KRĖVEI. KAIP ŽYDĖJIMAS LIEPŲ…“, surengtoje rašytojo 140-ajam gimtadieniui įprasminti. Paroda veiks iki Naujųjų metų.

KVIEČIAME atvykti į muziejų ir patiems pasivaikščioti po Lietuvos mokinių sukurtą ir užaugintą „liepų alėją“!

Juozo Valiušaičio plakatas (Nr. 1), Vinco Krėvės-Mickevičiaus memorialinio buto-muziejaus nuotraukos (Nr. 2 – Nr. 15).

Vinco Krėvės - Mickevičiaus

memorialinis butas - muziejus

KONTAKTAI

Adresas: Tauro g. 10-1, Vilnius 01114

Muziejaus lankymas: nuo 10 val. iki 17.15 val.

Tel.: (8 ~ 5) 262 01 48

Muziejaus vadovo tel.: +370 678 83 644

El. Paštas: info.kreves@vilniausmuziejai.lt

Facebook: fb.com/krevesmuziejusvilnius

Muziejus lankomas nemokamai