Populiaraus azerbaidžaniečių intelektualų dienraščio „525-ci qəzet“ („525-asis laikraštis“), azerbaidžaniečių kalba leidžiamo Baku, 2022 m. rugpjūčio 23 d. numeryje išspausdinta lietuvių ir azerbaidžaniečių literatūrinių bei kultūrinių ryšių tyrinėtojo, publicisto ir vertėjo Mahiro Gamzajevo anotacija apie jo paties neseniai Vilniuje azerbaidžaniečių kalba išleistą knygą „Azerbaidžaniečių ir Baltijos tautų kultūriniai ryšiai“ (XIX-XXI amžiai). Publikacijoje taip pat įtraukta ir šios knygos pratarmė „Baltijos dvasia Kaspijos pakrantėse…“ Nuoroda į straipsnį laikraščio internetinėje svetainėje: https://525.az/…/198757-xezer-sahillerinde-baltik-ab…

Knygą „Azerbaidžaniečių ir Baltijos tautų kultūriniai ryšiai“ (XIX-XXI amžiai) išleido Azerbaidžano Respublikos Ambasada Lietuvoje. 504 psl. Išspausdino UAB BALTO print. Tiražas – 500 egz. Dailininkė Deimantė Rybakovienė, maketuotoja Dalia Kavaliūnaitė. Pratarmės autorius, sudarytojas ir specialusis redaktorius Mahiras Gamzajevas. ISBN 978-609-95862-1-2.

Džiaugiamės ir dėkojame, kad savo knygą autorius padovanojo ir mūsų muziejui.

Lietuvių ir azerbaidžaniečių literatūrinių bei kultūrinių ryšių tyrinėtojas, publicistas, vertėjas Mahiras Gamzajevas ir Vinco Krėvės-Mickevičiaus memorialinio buto-muziejaus vyr. fondų saugotojas Vladas Turčinavičius.

Muziejus

Vinco Krevės - Mickevičiaus

memorialinis butas - muziejus

Tauro g. 10-1, Vilnius