Literatūros klasiko Vinco Krėvės-Mickevičiaus (1882–1954) kūrybos skalė varijuoja nuo tautosakinių padavimų iki istorinių asmenybių, nuo šiaudinės pastogės veikėjų iki Biblijos personažų, nuo Rytų pasakų iki savo tautos išminčių. Jis vienodai talentingai rašė noveles, apysakas, padavimus, pasakas, dramas, tragedijas.

140-ųjų Vinco Krėvės gimimo metinių proga pristatome virtualią rašytojo knygų parodą. Atkreipdami dėmesį į kūrybos žanrų ir temų platumą, pristatome įvairių laikotarpių (nuo XX a. pr. iki XXI a.) Lietuvoje ir svetur išleistų kūrinių viršelius.

Bene svarbiausia knygos viršelio paskirtis – papasakoti apie knygą. Jo dėka galime pajusti, kokia bus knygos tema ir nuotaika. Rimtesnio tono knygoms įprastai naudojamos tamsios spalvos, klasikos viršeliai dažnai būna santūrūs, su viena dominuojančia spalva, o linksmesnio ar ironiško tono knygos paprastai būna spalvingos ir iliustruotos juokingais paveikslėliais. Parodoje – 30 skirtingų įvairių menininkų iliustruotų Vinco Krėvės kūrinių viršelių. Ar žvelgiant į juos pavyks susidaryti pirmą įspūdį apie rašytojo kūrybos pasaulį?

APSAKYMAI IR APSAKYMŲ RINKINIAI

APYSAKOS

PADAVIMAI

DRAMOS

ORIENTALISTIKA

Vinco Krėvės - Mickevičiaus

memorialinis butas - muziejus

KONTAKTAI

Adresas: Tauro g. 10-1, Vilnius 01114

Muziejaus lankymas: nuo 10 val. iki 17.15 val.

Tel.: (8 ~ 5) 262 01 48

Muziejaus vadovo tel.: +370 678 83 644

El. Paštas: info.kreves@vilniausmuziejai.lt

Facebook: fb.com/krevesmuziejusvilnius

Muziejus lankomas nemokamai