2023 m. kovo 11 d., šeštadienį, 16 val. Vinco Krėvės-Mickevičiaus memorialinis butas-muziejus kviečia į renginį „Dviejų genijų kūrybos popietė“. Muzikinėje poetinėje dviejų dalių programoje aktorius ir režisierius Rimantas Vaitkevičius pristatys Vinco Krėvės, lietuvių literatūros klasiko, orientalistinės apysakos „Pratjekabuda“ (1913) fragmentus ir Rabindranato Tagorės „Prakilniąsias giesmes“, už kurias indų tautos genijus lygiai prieš 110 metų gavo Nobelio Taikos premiją.

V. Krėvė (1882–1954) ir R. Tagorė (1861–1941) – dvi giminingos sielos. Jų asmenybių ir kūrybos sugretinimas nėra atsitiktinis. Abu dainiai minėtuosius literatūros šedevrus sukūrė Pirmojo pasaulinio karo išvakarėse. Tai tekstai, kviečiantys susimąstyti apie gyvenimo prasmę, gyvybės kainą ir vertę, kreipiantys į amžinųjų gyvenimo vertybių ir išminties paieškas.

Renginio svečiai taip pat galės apžiūrėti fotografijų parodą „Nugrimzdusis Vilnius“. Joje – iš laiko sutemų išnyrantis Vilnius, sugautas prieš šimtmetį pirmųjų miesto fotografų Juozapo Čechavičiaus ir Jano Bulhako, bei šiandien – Juozo Valiušaičio. Vaizdus lydi Vilniaus paslaptį atspėjusių žmonių mintys.

Šia kūrybos popiete muziejus įsilies į „Lietuvių kalbos dienas“, skirtas dvasios šviesą ir viltį skleidusioms asmenybėms pristatyti. Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 33-iąją sukaktį kūrybiškai paminėkime Vinco Krėvės-Mickevičiaus bute-muziejuje!

Renginys nemokamas ir priklauso Vilniaus memorialinių muziejų direkcijos renginių ciklui „Atminties alėja“.

Vinco Krėvės - Mickevičiaus

memorialinis butas - muziejus

KONTAKTAI

Adresas: Tauro g. 10-1, Vilnius 01114

Muziejaus lankymas: nuo 10 val. iki 17.15 val.

Tel.: (8 ~ 5) 262 01 48

Muziejaus vadovo tel.: +370 678 83 644

El. Paštas: info.kreves@vilniausmuziejai.lt

Facebook: fb.com/krevesmuziejusvilnius

Muziejus lankomas nemokamai