2023 m. birželio 21 d., trečiadienį, 17.30 val. Vinco Krėvės memorialiniame bute-muziejuje (Tauro g. 10-1, Vilnius) įvyks kūrybos vakaras, skirtas šviesaus atminimo aktoriui, Lietuvos nacionalinės premijos laureatui, teatro ir kino legendai – Regimantui Adomaičiui (1937–2022) atminti.

Vakare svečiuosis teatrologė dr. Daiva Šabasevičienė, išleidusi knygą apie Regimantą Adomaitį – talentingą, intelektualų ir darbštų artistą, dvasios aristokratą, žmogų mįslę lyg kosmosą. Pasak teatrologės, visą savo kūrybinį gyvenimą aktorius linko į stiprius, savitus charakterius, į gilius jausmus, autentiškas aistras, kurie pasireiškė lemiamuose, dideliuose veiksmuose, o tai įspūdingai vaizduoja Skirgailos personažas Vinco Krėvės dramoje „Skirgaila“ (rež. Henrikas Vancevičius, 1987). Bus prisiminti ir kiti šio iškilaus scenos meistro sukurti pagrindiniai vaidmenys, įėję į XX a. lietuvių teatro istoriją. Renginyje taip pat dalyvaus istorikas dr. Tomas Baranauskas, kuris pristatys istorinį Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės kontekstą, kunigaikščiui Skirgailai valdant Vilnių ir Kyjivą. Muziejuje galėsite apžiūrėti fotografijų ir eskizų parodą – „Vinco Krėvės dramos „Skirgaila“ pastatymai teatre.

Laukiame atvykstant! Renginys nemokamas.

„Facebook“ renginio nuoroda: https://www.facebook.com/events/305276375252960/