2023 m. gegužės 17 d. Vinco Krėvės-Mickevičiaus memorialiniame bute-muziejuje (Tauro g. 10-1, Vilnius) įvyko renginys „Lietuvos masonai Vilniuje“, skirtas Gedimino sostinės Vilniaus jubiliejiniams metams paminėti.

Smuikininkių duetas iš šv. Kristoforo kamerinio orkestro – Nadia Gailė ir Vilija Survilė – atliko klasikinės muzikos kūrinius. Kultūros istorikas dr. Algimantas Bučys, išleidęs studiją apie Lietuvos masonų veiklą XVIII a. pabaigoje, pasidalino savo įžvalgomis ir atradimais, tyrinėjant istorinės epochos užkulisius. Muziejininkas Vladas Turčinavičius pristatė Vincą Krėvę kaip „Lietuvos“ masonų ložės narį.

XX a. pradžios modernistinę poeziją iš Kijevo šv. Vladimiro imperatoriškojo universiteto studentų poezijos rinkinio „Frustra“ perskaitė moksleiviai iš Salomėjos Nėries gimnazijos – Ieva Gorbatova ir Tautvydas Gaspariūnas. Renginio metu taip pat buvo atidaryta dailininko Tautvilo Rinkevičiaus plakatų paroda „Devynios tezės karaliams“.

Tautvilo Rinkevičiaus plakatai (Nr. 1, 4, 6, 16–18), Juozo Valiušaičio kompozicija (Nr. 2), knygos viršelio nuotrauka (Nr. 3) ir Vinco Krėvės-Mickevičiaus memorialinio buto-muziejaus fotografijos (Nr. 5, 7–15).

Vinco Krėvės - Mickevičiaus

memorialinis butas - muziejus

KONTAKTAI

Adresas: Tauro g. 10-1, Vilnius 01114

Muziejaus lankymas: nuo 10 val. iki 17.15 val.

Tel.: (8 ~ 5) 262 01 48

Muziejaus vadovo tel.: +370 678 83 644

El. Paštas: info.kreves@vilniausmuziejai.lt

Facebook: fb.com/krevesmuziejusvilnius

Muziejus lankomas nemokamai