2024 m. gegužės 8 d., trečiadienį, 17.30 val. Vinco Krėvės-Mickevičiaus memorialiniame bute-muziejuje (Tauro g. 10-1, Vilnius) įvyks fotomenininko Sauliaus Kvietkos autorinis kūrybos vakaras.

Fotomenininkas Saulius Kvietka pristatys fotografijų parodą ir naujausią nuotraukų albumą, kur vaizdingai perteikta Mažosios Lietuvos praeitis ir dabartis: įamžinti išskirtiniai šios vietovės peizažai su senais ir naujais architektūros statiniais juose – dar išlikusiais, jau išnykusiais ar naujai iškilusiais.

Parodoje ir nuotraukų albume „Mažoji Lietuva tada ir dabar. Nuo Smalininkų iki Panemunės. XIX a. pabaiga – XXI a. pradžia“ (Kaunas, 2024) šalia išlikusių senųjų šio krašto atvaizdų, siekiančių XIX a. pabaigą – XX a. pradžią, perteikta ir mūsų laikmečio panorama – bepiločiu orlaiviu darytos nuotraukos iš tų pačių vietų, praėjus vienam šimtmečiui. Juodai baltose ir spalvotose istorinėse-analitinėse fotografijose atsiveria gražiausių Mažosios Lietuvos vietovių raida ir kaita, bendrumai ir skirtumai.

Kūrybos vakare taip pat svečiuosis Vitalijos Brazaitienės vadovaujamas ansamblis „Tyklė“, puoselėjantis žemaičių etninės kultūros ir paveldo tradicijas. Ansamblis atliks Mažosios Lietuvos folklorą – lietuvininkų liaudies dainas ir giesmes, pritariant kanklių stygų skambesiui.

Laukiame žiūrovų ir klausytojų iš visų Lietuvos etnokultūrinių regionų!

Renginys nemokamas.

Vinco Krėvės - Mickevičiaus

memorialinis butas - muziejus

KONTAKTAI

Adresas: Tauro g. 10-1, Vilnius 01114

Muziejaus lankymas: nuo 10 val. iki 17.15 val.

Tel.: (8 ~ 5) 262 01 48

Muziejaus vadovo tel.: +370 678 83 644

El. Paštas: info.kreves@vilniausmuziejai.lt

Facebook: fb.com/krevesmuziejusvilnius

Muziejus lankomas nemokamai