REGIMANTAS ADOMAITIS SKIRGAILOS VAIDMENYJE. LTMKM

2023 m. birželio 21 d. Vinco Krėvės-Mickevičiaus memorialiniame bute-muziejuje (Tauro g. 10-1, Vilnius) įvyko kūrybos vakaras, skirtas šviesaus atminimo aktoriui, Lietuvos nacionalinės premijos laureatui, teatro ir kino legendai – Regimantui Adomaičiui (1937 01 31 – 2022 06 20) atminti.

Vakare svečiavosi teatrologė dr. Daiva Šabasevičienė, išleidusi knygą apie Regimantą Adomaitį – talentingą, intelektualų ir darbštų artistą, dvasios aristokratą, žmogų mįslę ir kosmosą. Buvo prisiminti šio iškilaus scenos meistro sukurti pagrindiniai vaidmenys, įėję į XX a. lietuvių teatro istoriją, tarp kurių ir Skirgailos personažas istorinėje Vinco Krėvės dramoje „Skirgaila“ (rež. Henrikas Vancevičius, 1987). Pasak teatrologės, visą savo kūrybinį gyvenimą aktorius linko į stiprius, savitus charakterius, į gilius jausmus, autentiškas aistras, kurie pasireiškė lemiamuose, dideliuose veiksmuose. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės kontekstą, valdant kunigaikščiui Skirgailai, pristatė istorikas dr. Tomas Baranauskas.

Muziejuje taip pat buvo atidaryta paroda – „Vinco Krėvės dramos „Skirgaila“ pastatymai teatre“, kurioje eksponuojamos fotografijos iš spektaklio premjeros Valstybės teatre Kaune (rež. Borisas Dauguvietis, 1924 m.), taip pat teatro dailininkų Jono Surkevičiaus ir Janinos Malinauskaitės sukurti scenografijos ir kostiumų eskizai „Skirgailos“ pastatymams Lietuvos valstybiniame akademiniame dramos teatre (rež. Juozas Rudzinskas, 1966 ir rež. Henrikas Vancevičius, 1987). Paroda Vinco Krėvės-Mickevičiaus bute-muziejuje veiks visą vasarą. Kviečiame apsilankyti!

Juozo Valiušaičio plakatas (Nr. 1), Artūro Slapšio paveikslo skaitmeninė kopija (Nr. 4), Gedimino Zemlicko (Nr. 10–15) ir Vinco Krėvės-Mickevičiaus memorialinio buto-muziejaus (Nr. 2, 7–9, 16–18) nuotraukos. Taip pat naudotasi šiais skaitmeniniais šaltiniais: Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla (Nr. 3), Lietuvos nacionalinio dramos teatro archyvas (Nr. 5), Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus (Nr. 6).