Pokalbis su Vladu Turčinavičiumi, Vinco Krėvės-Mickevičiaus memorialinio buto-muziejaus vadovu apie įžymių asmenybių memorialinių muziejų reikalingumą šiandieninei visuomenei.
Kalbina Loreta Jonušaitė, Vilniaus universiteto Paveldosaugos studijų programos II kurso studentė, rašanti magistrinį darbą tema „Memorialiniai muziejai XX-XXI a. sandūroje: sėkmių ir nesėkmių istorijos“.
– Kaip apibūdintumėte, kas gi yra memorialinis muziejus? Kuo jis išsiskiria iš kito tipo muziejų?
– Memorialinis muziejus (gal „Atminties muziejus“, nes Vakaruose žodis „memorialas“ vartojamas kitokia prasme) paprastai skirtas įžymioms kultūros, istorijos asmenybėms atminti, dažniausiai ten, kur asmenybė gyveno, veikė, kūrė ir paliko įžymiausius savo darbus. Memorialinio muziejaus veiklos: įsigyti, saugoti, tyrinėti, eksponuoti ir kitaip komunikuoti memorialinius objektus susijusius su asmenybe. Muziejaus priedermė išsaugoti ir parodyti ateinančioms kartoms buvusių laikų kultūros ir socialinės buities reliktus, asmenybės kūrybos darbus, kurie įgauna memorialinę vertę ir tampa eksponatais. Kita vertus memorialinio muziejaus pareiga yra tyrinėti asmenybės visą gyvenimą ten kur ji gyveno, keliavo, ką veikė ir šiuo pagrindu kaupti dokumentus bei juos eksponuoti – tai geriausiai gali atlikti tik muziejus skirtas įžymiajai asmenybei.
Visą straipsnį rasite portale www.alkas.lt. Spauskite nuorodą:
http://alkas.lt/2019/02/16/v-turcinavicius-be-memorialiniu-muzieju-nublanktu-bendra-kultura/?comments#comments